Turizmi nuk nxit prodhuesit e vegjël të verës

24/06/2019 2:48 PM 0 komente

Turizmi është një nga sektorët me potencial më të lartë për nxitjen e prodhimit vendas dhe zinxhirit të vlerës, përfshirë transportin, prodhimin dhe shërbimin e ushqimeve, produktet artizanale etj. Sokol Hoxha, i “Shkodra Travel”, pohon se ai është i gatshëm që të furnizohet me verë nga prodhuesit vendas të vegjël, por kjo po rezulton e pamundur, për shkak se ata nuk arrijnë që të pajisen me pullë fiskale dhe si rrjedhojë, nuk mund të shesin me fatura. “Monitor” foli me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of