Turizmi optimist por me doza të moderuara për shkak të tërmetit

14/01/2020 9:30 AM 0 komente

Turizmi pritet të ndjejë efektet e tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit por turoperatorët mbeten optimistë se sërish shifrat do të jenë pozitive. Gjithsesi dozat e tyre të optimizmit janë të moderuara dhe nënvizojnë se që të arrihet ky rezultat duhet të punohet shumë me imazhin e Shqipërisë, të çohen në fund reformat e lëna zvarrë në sektor si dhe të merren masa konkrete në terren për të larguar gjurmët e ngjarjes fatkeqe. Tërmeti i 26 nëntorit me epiqendër Durrësin, që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of