Turizmi rural, masat në kohën e COVID-19 dhe avantazhet 

25/05/2020 10:20 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Ismail Beka, Organizata Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar (GIZ)   Turizmi në Shqipëri në total, duke përfshirë ndikimin indirekt të trefishtë shkon në 25% të PBB-së dhe punësimit, ndërsa mbulon 50% të eksporteve, dhe ishte një sektor me një rritje më të lartë se rritja mesatare ekonomike e vendit (5,7% në 2018). Turizmi është një nga sektorët më të prekur në të gjithë botën nga pandemia e koronavirusit. Shqipëria miratoi një mbyllje totale në mars 2020 me kufij mbyllës, lëvizje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of