Turizmi: Zgjedhjet, jo në sezon veror

22/04/2013 11:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPolitika dhe ashpërsimi i ngjarjeve politike jep ndikim të menjëhershëm në sektorin e turizmit. Përfaqësuesit e këtij sektori kujtojnë ngjarjet e 21 janarit, që përkeqësuan imazhin e Shqipërisë në sytë e të huajve pas transmetimit të tyre në mediat ndërkombëtare. Presidenti i Shoqatës së Turizmit (ATA), Zak Topuzi, konfirmon për revistën se deri tani, ashpërsimi i situatës politike nuk ka dhënë ndonjë efekt. “Sigurisht që nëse do të ketë acarim të mëtejshëm nuk do të shmanget efekti negativ në sektor. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of