Turqi: Enerjisa do te investoje 6.5 mld USN ne projekte energjie

23/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Enerjisa, një parneritet i përbashkët midis Sabanci Holding dhe kompanisë austriake të energjisë Verburd, ka vendosur synimin e tij për t’u bërë korporata kryesuese në prodhimin dhe shpërndarjen e energjisë në Turqi. Për të arritur këtë, Enerjisa do të investojë 6.5 miliard USD në projektet e energjisë gjatë 10 viteve të ardhshme. Zyrtarë nga Sabanci Holding dhe Verburd gjatë një konference për shtyp deklaruan se: “nga fillimi i vitit 2007, kërkesa për energji elektrike është rritur me 9.5%, në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of