Turqi / SOCAR rrit ndjeshëm investimet

26/08/2019 8:16 AM 0 komente

Investimi në ekonominë turke ka qenë një prej lëvizjeve më të rëndësishme dhe më të suksesshme të Kompanisë Shtetërore të Naftës së Azerbajxhanit (SOCAR), jo vetëm në diversifikimin e pasurive të saj por edhe në zhvillimin e mëtejshëm strategjik të kësaj kompanie. Gjatë gjysmës së parë të këtij viti, investimet në zhvillimin e kompleksit petrokimik turk në Petkim arritën 237 milionë lira turke. Në të njëjtën periudhë të një viti më parë, ato shënuan vlerën 178.6 milionë lira turke. Investimet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of