Turqia, gjithnje e me larg

26/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ          Rritja e prodhimit vendas dhe e interesit per tregje sa me konkurrese ul partneritetin tregtar mes Shqiperise dhe Turqise. Kete vit, Turqia behet partneri i katert ekonomik, duke zbritur nje shkalle me poshte Turqia humbet pike ne shkembimet tregtare me vendin tone. Rritja e vleres se importeve nga Kina me 22% gjate gjashtemujorit te pare te ketij viti krahasuar me te njejten periudhe te nje viti me pare, si dhe renia me 4% e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of