Turqia rimëkëmbet nga një tërmet dhe përgatitet për të tjerë.

21/12/2020 10:48 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Riparimi i dëmit. Stambolli nuk është gati për një tërmet tjetër, shkruan The Economist   Pranë njërës prej rrugëve kryesore të Izmirit, buldozerë dhe ekskavatorë kalojnë përmes një grumbulli të madh rrënojash dhe telash çeliku, mbetjet e një blloku apartamentesh të rrafshuar nga një tërmet që goditi qytetin e tretë më të madh të Turqisë në fund të tetorit. Njerëzit rikuperojnë mobiliet dhe pajisjet e kuzhinës nga ndërtesat që pritet të prishen ose janë në prag të shembjes, me fasadat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of