Turqia shtyn pagesën e taksave për gjashtë muaj, shkak koronavirusi

30/03/2020 12:14 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Turqia do të shtyjë pagesën e taksave për shkak të shpërthimit të koronavirusit, ku përfitues llogaritet të jenë 1,9 milionë tatimpagues. Ministria e Financave publikoi të gjithë kompanitë, sektorët dhe profesionistët e kualifikuar që përfitojnë nga shtyrja e taksave për gjashtë muaj. Ministri i Thesarit dhe Financave, Berat Albayrak, specifikoi se te profesionistët e kualifikuar përfshihen të vetëpunësuarit, fermerët, rrobaqepësit, avokatët, këshilltarët financiarë, arkitektët, inxhinierët, mjekët dhe dentistët. “Ndërsa sektorët që mund të vonojnë pagesa e tyre tatimore përfshijnë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of