Udhëtimet / Shqiptarët për pushime në Vlorë, tiranasit dhe durrsakët presin “mysafirë”

29/04/2019 8:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPse udhëtojnë shqiptarët rezidentë brenda vendit? Kjo është pyetja që ngre publikimi i Institutit të Statistikave për turizmin në vitin 2018. Në ndarjen për karakteristikat kryesore të udhëtimeve të shtetasve shqiptarë brenda vendit, thuhet se 58% udhëtojnë për të shkuar tek të afërm ose miq, 24% për pushime dhe kohë të lirë, 10% biznes dhe 8% për arsye të tjera. “Për vitin 2017, përqindjet më të larta të udhëtimeve të kryera për qëllimin “Pushime dhe kohë e lirë” janë regjistruar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of