Ujësjellësi i Vlorës kërkon rritjen me 80 % të çmimit të ujit

09/12/2019 10:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKonkurrenca: Tarifat e ujit të orientohen drejt kostos Ndërmarrja e ujësjellësit në Vlorë ka kërkuar rritje nga 3-5 herë të tarifave të ujit, por Autoriteti i Konkurrencës ka kundërshtuar me argumentin që tarifat e ujit të pijshëm duhet të jetë të orientuara drejt kostos. Autoriteti i Konkurrencës ka vlerësuar aplikimet e ujësjellësve të Vlorës, Krujës dhe Himarës, të cilët kanë kërkuar rritje të fortë të çmimit të ujit. Kështu për shembull, për shërbimin e furnizimit me ujë të pijshëm, aktualisht […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of