Ulet pritshmëria me 0.8 pikë përqindje – BB: Ekonomia e Shqipërisë rritet me 2.9 % me 2019

13/01/2020 11:28 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Botërore uli projeksionin për rritjen ekonomike të vitit 2019 me 0.8 pikë përqindje në raport me parashikimin e gushtit 2019. Në raportin mbi parashikimin e ecurisë së ekonomisë globale për 2020, BB parashikon që ekonomia e Shqipërisë të jetë rritur me 2.9 për qind më 2019. Shqipëria ka rishikimin më të madh me ulje ndër vendet Europës Lindore dhe Azisë Qendrore dhe kjo analizë nuk përfshin pasojat e tërmetit, të cilat pritet të afektojnë rritjen e këtij viti më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of