Ulja e burokracise kursen miliarda

05/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ulja e procedurave burokratike ka arritur shpejtesine maksimale ne Bashkimin Europian (BE) dhe tashme eshte duke dhene rezultatet e para te prekshme per qytetaret dhe sipermarrjet. Raporti i progresit mbi strategjine per te thjeshtesuar mjedisin rregullator eshte paraqitur se fundmi nga Komisioni Europian. Shembuj te propozimeve te thjeshtesimit te procedurave paraqesin nje liste te rezultateve mbreselenese tashme te arritura si edhe percaktimin e masave me ambicioze per vitin 2008. Nje prej ketyre shembujve te thjeshtesimit tashme te miratuar eshte […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of