Ulja e ndihmës ekonomike pa shkaktuar dëme

27/07/2020 9:45 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Teksa ekonomia rimëkëmbet, politika fiskale duhet të ndryshojë. A ka ardhur koha për të ulur masat stimuluese urgjente?   Teksa filluan të luftonin kundër pandemisë me karantina në fillim të këtij viti, qeveritë e vendeve të pasura pompuan para në ekonomi thuajse pa kursim, shkruan The Economist. Prodhimi ishte në rënie dhe shpejtësia si dhe shkalla e mbështetjes ekonomike hodhi poshtë me të drejtë çdo shqetësim në lidhje me koston, saktësinë ose efektet anësore të saj. Tani që masat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of