Union Bank firmos marrëveshjen për blerjen e ICB Albania

26/11/2018 8:05 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMarrëveshja shkon për miratim tek Autoriteti i Konkurrencës dhe në Bankën e Shqipërisë   Në vazhdën e lëvizjeve të fundit në këtë treg, Union Bank ka aplikuar për pranimin e transaksionit të lidhur për blerjen 100% të aksioneve të International Comercial Bank (ICB) Albania, bënë të ditur burime për “Monitor” nga Autoriteti i Konkurrencës. Lajmi u publikua edhe nga agjencia ndërkombëtare e lajmeve, Reuters, i cili citonte si burim Bankën e Shqipërisë. Në fund të 9-mujorit, Union Bank ishte banka […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of