Universiteti i ka mundësitë të prodhojë studentë për tregun e punës, por duhet edhe mbështetja nga biznesi

04/05/2020 8:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Dr. Denis Saatçiu i Departamentit të Informatikës në Fakultetin e Shkencave të Natyrës, UT   Ndryshimet në aspektin ekonomik do të jenë shumëplanëshe. Biznesi, nga njëra anë, ka nevojë emergjente të ristrukturojë veprimtarinë e tij, duke rikonceptuar edhe një herë produktin dhe shërbimet. Numri i subjekteve ekonomike, që zhvillojnë shitje online, duke përfshirë këtu edhe kryerjen e pagesave online, është ende i ulët. Situata aktuale do të ndihmojë biznesin në këtë këndvështrim dhe, nga ana tjetër, do të nxitë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of