Uria per kredi

17/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Elona Gusmari Kendveshtrimi i bankave: A mbetet e larte kerkesa per kredir! Sektoret qe konsiderohen me rrezik te larte per t’u kredituar. Sipas eksperteve bankare ka nje rritje te kerkeses per hua jo vetem tek individet, sidomos per blerje shtepie, por edhe tek biznesi. Muajt e fundit tendenca e normave të interesit për kredinë të paktën për monedhën vendase dhe atë europiane po shkojnë gjithnjë e një rritje. Interesi i kredisë në euro për bizneset (sipas formulës euribor […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of