Urimi ynë për 2020: Shpresa për një politikë të përgjegjshme!

30/12/2019 12:12 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint2019-a ishte një nga vitet më të vështira të dekadës së fundit. Ekonomia nuk arriti të ruante ritmet e rritjes më të larta të dekadës prej 4%, që u panë në 2018-n, duke provuar që ishin zhvillimet rastësore, si p.sh, reshjet e shiut, ato që i frynë shifrat vitin e kaluar. Për gjashtë muajt e parë të 2019-s performanca ekonomike është përgjysmuar në rreth 2.2% dhe për gjithë vitin nuk pritet të shkojë më shumë se 3%. Të gjithë institucionet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of