Vaji. Cdo shqiptar konsumon 1liter/vit

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Të dhënat nga Ministria e Bujqësisë konfirmojnë se në vend ka rreth 125 ndërmarrje private që prodhojnë vaj të rafinuar. Gjatë vitit të kaluar, janë investuar rreth 8.4 milion lekë në sektorin e prodhimit dhe përpunimit të vajit. Në këtë numër përfshihen si ndërmarrjet që merren me përpunimin e vajit vegjetal, ashtu dhe ato të përpunimit të ullirit. Në shumicën dërrmuese të tyre këto janë ndërmarrje të vogla (rreth 100 prej tyre janë me më pak se 5 punëtorë) […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of