Vala e dytë e Covid-19 e ka kthyer një pjesë të Europës në karantinë

23/11/2020 11:53 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Edhe një herë, me tmerr. Këtë herë, duhet vepruar me më tepër kujdes   Në ditët e para të pandemisë Covid-19, mjekët u shqetësuan nga një fenomen i veçantë: disa pacientë mjaft të sëmurë që shtroheshin në spital, dukej se në fillim i përgjigjeshin mirë trajtimit, duke u shëruar pothuajse aq sa mund të dilnin nga spitali, dhe më pas përkeqësoheshin papritur përsëri. Europa tani po përjeton sërish këtë trajektore të trishtueshme në një shkallë kontinentale, shkruan The Economist. Kur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of