Valuta / Bleu 6.8 milionë euro javën e kaluar

01/03/2021 10:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka e Shqipërisë rifilloi pas pothuajse një viti programin e ankandeve për blerjen e valutës. Shuma e parashikuar për t’u blerë në raundin e parë të ankandit ishte mes 4 dhe 6 milionë eurove. Banka e Shqipërisë vendosi të blejë në këtë raund 4.5 milionë euro, me një kurs që ishte në intervalin mes 123.65 dhe 123.8 lekë, ndërsa ushtroi edhe opsionin e blerjes në raundin e dytë të një shume prej 2.3 milionë eurosh, me një kurs 123.74 lekë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of