“Varfëria” e shkollave në Shqipëri

15/06/2020 9:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintOECD: Të ndryshojë formula e financimit, ndikon te cilësia e mësimit Shkollat në Shqipëri mbeten të nënfinancuara dhe kjo ndikon dukshëm në cilësinë e mësimit që u ofrohet nxënësve. Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik, në një analizë tërësore për arsimin në vendin tonë shprehet se Shqipëria shpenzon shumë më pak se vendet e tjera të rajonit si përqindje e PBB-së, por formula sjell edhe diferenca nga njëra shkollë në tjetrën brenda vendit. “Kapaciteti i shkollave për të dhënë mësim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of