VASIL KUSHI: BANKIERI I HERSHEM (1912-1990)

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ai mori pjesë në delegacionin qeveritar, të kryesuar nga Nako Spiru në Beograd, ku u diskutua për njësimin e lekut me dinarin dhe u bë refuzimi kategorik nga ana e Nako Spirut për mbrojtjen e interesave kombëtare. Vasil Kushi ekonomist i sistemit financiar. Lindur më 19 korrik 1912 në Shkodër, Të parët e familjes Kushi, të shpëngulur nga Voskopoja, janë vendosur në Shkodër në fillim të shekullit të 19-të. Shkollën e filloi në moshën 6-vjeçare pranë përgatitores së Kishës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of