Vdekjet nga AH1N1 kanë qenë më të larta, ndikoi pozitivisht izolimi

15/06/2020 9:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Silvana Bala, mjeke pneumologe tek spitali “Shefqet Ndroqi”   Numri i vdekjeve totale në muajt e parë të 2020-s është shumë herë më i vogël sesa viti i kaluar dhe dy vjet përpara, pohon Silvana Bala, mjeke pneumologe tek spitali “Shefqet Ndroqi” në një intervistë për “Monitor Ekonomi”. Ajo shton se kur ne kemi pasur qarkullim dhe gripin AH1N1 edhe vdekjet kanë qenë në një numër më të madh sesa nga Covid-19. Bala shton se Shqipëria ishte e shpejtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of