Veliaj/ Përmirësim rolit të pagës minimale për të rregulluar sistemin

07/07/2014 1:39 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPër qeverinë shqiptare, marrja e masave për reduktimin e pabarazisë në pagesa mes burrave dhe grave është domosdoshmëri. Në Konferencën e Organizatës Ndërkombëtare të Punës (ILO) ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, nënvizoi masat e ndërmarra deri tani nga qeveria për të përmirësuar politikat mbi pagat. Sipas tij, me vendosjen e taksës progresive u rrit me 10% paga neto. “Me politikat e pagave që kemi aplikuar, ne synojnë rritjen e sigurisë dhe mirëqenien e njerëzve, ndaj s’kemi këmbëngulur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of