“Vendasit zgjodhën Sarandën, menaxhimi i plazheve, problematik”

31/08/2020 8:12 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintArben Çipa, administrator i agjencisë “Sipa Tours”   Saranda ka pasur një pik sezoni prej vetëm 10 ditësh këtë vit kur strukturat akomoduese u mbushën në 90% të kapacitetit, ndërsa mesatarja e sezonit luhatet tek 60%. Arben Çipa, administrator i agjencisë “Sipa Tours” dhe kryetari i Shoqatës së Operatorëve Turistikë në Sarandë, shprehet se qytetin jugor e kanë zgjedhur kryesisht turistët vendas. Ai thotë se ka pasur edhe turistë nga Kosova dhe më pak polakë, bjellorusë dhe ukrainas. Çipa thekson […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of