Vendimet e BSH / Sistemi bankar mbetet me 13 banka

18/03/2019 8:05 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSistemi bankar po shënon zhvillime të rëndësishme, si në drejtim të përthithjeve, ashtu dhe të ndryshimeve të pronësisë. Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, në mbledhjen e tij të fundit, ka miratuar transaksionet për shitjen e dy bankave të tjera. Sipas njoftimit zyrtar, u miratua paraprakisht zotërimi i 88.89% të aksioneve me të drejtë vote të kapitalit aksioner të bankës me kapital francez Societe Generale Albania sh.a. nga OTP Bank Nyrt, e cila është një bankë hungareze. Pjesa tjetër e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of