Vendimi KESH, 40 milionë euro për importin e energjisë

15/10/2012 4:11 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria vendosi të autorizojë Korporatën Elektroenergjetike Shqiptare të marrë kredi prej 40 milionë eurosh për importin dhe blerjen e energjisë, pasi siç tha Kryeministri Berisha, kompania CEZ nuk e ka përmbushur këtë detyrë. Në këtë mënyrë, importi i energjisë deri në fund të këtij viti do të kryhet nga KESH dhe jo nga CEZ Shpërndarje, sikurse bëhet aktualisht sipas kontratës së privatizimit. Sipas këtij vendimi, Ministria e Financave është përgjegjëse për sigurimin e burimeve financiare për kryerjen e importit të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of