Vendimi/ Kuvendi shkarkon me 72 vota Fullanin

22/09/2014 12:22 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKuvendi, sikundër ishte paralajmëruar edhe pas mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së, miratoi të enjten e kaluar shkarkimin e Guvernatorit të Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani, dhe të kryeinspektores Elivar Golemi. Me 72 vota pro, 6 kundër dhe asnjë abstenim, deputetët e mazhorancës (pasi opozita ka bojkotuar) u miratua shkarkimi i Adrian Fullanit si Guvernator dhe anëtar i Këshillit Mbikëqyrës të BSH-së. Ndërsa inspektorja e përgjithshme e Bankës, Elivar Golemi, u shkarkua me 76 vota pro, 1 kundër dhe 1 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of