Vendimi / Ulet në 75.64 euro/MWh çmimi i energjisë për impiantet eolike deri në 3MW

27/07/2020 9:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEnti Rregullator i Energjisë miratoi çmimin për impiantet eolike deri në 3 MW që nuk janë objekt koncesioni. Ky çmim ka pësuar ulje modeste në raport me çmimin e mëparshëm për këtë kategori impiantesh, duke u vendosur në 75.64 euro/MWh, ndërsa më herët ky çmim ishte 76 euro/MWh. Çmimet për impiantet eolike dhe fotovolatike u përcaktuan në të njëjtën kohë pak vite më parë, duke synuar që të nxisnin investimet në këto fusha por teksa për fotovoltaikët ka pasur zbatim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of