Venecia ne dimer

31/01/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGondolat ne Venecia, te mbuluara nga nje debore e lehte Duke shëtitur në Zattere, trotuari me kalldrëm të bardhë që shtrohet mbi lagjen elegante “Dorsoduro” të Venecias, të duket pothuajse sikur ka ardhur pranvera. Ka një atmosferë pushimesh plot gjallëri, ku venecianët ulen nëpër kafenetë e shumta, të veshur me pelushë e peliçe dimri dhe me syze të errëta dielli. Shtrirja e gjerë e “Canale della Giudecca” shkëlqen nën rrezet e diellit, shkruan eksperti i udhëtimeve, Mark Hudson. Në fakt, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of