Venitja e “Shkëlqimit” të Financave

22/02/2016 12:28 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKur Shkëlqim Cani mori në dorë financat e vendit në shtator të vitit 2013, momenti ishte mjaft i vështirë. Kriza ekonomike, që nisi pas vitit 2008, kishte dobësuar biznesin dhe konsumatorët, borxhi publik ishte rritur dhe njohja e detyrimeve të prapambetura të krijuara ndaj sipërmarrjeve e përkeqësoi dhe më tej situatën. Financat dhe ekonomia duheshin sjellë në binarë. Një detyrë që iu besua njeriut që kishte drejtuar Bankën e Shqipërisë për 4 vjet dhe ishte një nga ekspertët më të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of