Veri e jug bashkohen ne Tirane

17/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Laura Cela Rreth 25 produkte të tjera shqiptare do t’i bashkëngjiten së shpejti stendave të supermarketeve në Shqipëri. Produktet, të gjitha nën vulën “Garancia Shqiptare”, që garanton konsumatorin për origjinalitetin e prodhimeve, do të zënë një “vend” të veçantë në supermarketin “Mercator”, por edhe në rrjete të tjera të tregtimit me pakicë. Produktet, që janë pjesë e nismës së projektit SASA në Shqipëri, përfshijnë frutat dhe perimet e freskëta, reçelrat, mjaltë, vaj ulliri, çajra, gështenja, kërpudhat e thata, jufkat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of