Veshtiresite ekonomike per Presidentin e ri rus

11/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Reporteri i BBC Konstantin Rozhnov ka analizuar sfidat ekonomike me te cilat pritet te perballet Dmitry Medvedev, Presidenti i ri i Rusise Fushata presidenciale e Vladimir Putin ne vitin 2000 ishte shume e ndryshme nga dimri i fundit para-zgjedhor ne Rusi. Ndersa tete vjet me pare zoti Putin ishte pozicionuar ne nje person ne gjendje per te permiresuar situaten e sigurise te Rusise, duke patur parasysh luften ne çeçeni, kete here vete zoti Putin dhe kandadati i tij i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of