Videot me informacione të rreme janë parë nga miliona njerëz në YouTube

18/05/2020 11:45 AM 0 komente

Qeveritë dhe autoritetet shëndetësore duhet të bashkëpunojnë me burime lajmesh argëtuese dhe influencues të rrjeteve sociale për t’i bërë videot më tërheqëse   Më shumë se një e katërta e videove më të shikuara në YouTube me informacione për koronavirusin përmbajnë “informacione keqinformuese dhe të pasakta”, shkruan një studim. Në total, këto video mashtruese janë parë më shumë se 62 milionë herë. Një ndër informacionet e rreme, për shembull, thoshte se kompanitë farmaceutike e kishin gati vaksinën për koronavirusin, por […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of