Vila e vetmuar e nje biznesmeni

20/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Magdalena Alla Nje tjeter vile qe te ben te ndalesh, por jo nga ato te rejat ‘fringo’, te ndertuara ne periferi. Vile nga te paktat ne qender te Tiranes dhe qe daton ne vitin e larget 1870. Dhe po aq e bukur dhe mbreselenese edhe sot, sa dhe ato me modele te arkitektures moderne. “Eshte edhe me e mire se te rejat, sepse muri i saj eshte i trashe 60 cm, me tulle italiane cilesore. Traret e çatise […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of