Vilat: Bashkejetese e rveshtirer ne komunitet

22/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nderkohe qe komplekset e vilave po shtohen, nje hallke delikate mbetet administrimi i tyre. Mungesa e nje kulture te te jetuarit ne nje komunitet ka rritur kujdesin e kompanive ne administrim Nga Laura Cela Kur në Shqipëri, komplekset rezidenciale, ku përfshihen edhe ato të vilave, po vijnë në rritje, problem mbetet menaxhimi i tyre. Investitorët, por edhe menaxhuesit e rezidencave, vënë re se në Shqipëri ende mungon mentaliteti i të jetuarit në një komunitet dhe si pasojë, shpesh ka […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of