Vit strategjik per BASH

24/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Per Banken Amerikane te Shqiperise viti 2007 ishte shume i rendesishem, sepse shenoi shitjen 75% te aksioneve te grupi i madh italian Intesa San Paolo dhe projektoi shkrirjen me Banken Italo-Shqiptare, bashkim qe krijoi banken e dyte me te madhe ne Shqiperi. Por rezultatet financiare te bankes gjate vitit te kaluar nuk ishin entuziasmuese. Total i aktiveve te bankes ra me 2.4%, ndersa fitimi neto u ul me 42.4% krahasuar me vitin 2006. Kthimi nga aktivet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of