“Viti 2021 mbetet i paqartë, pandemia ndikoi planet e importuesve”

18/01/2021 8:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Rigers Kaçorri, “Kantina Arbri”   Si ishte viti 2020 për sektorin e verës dhe konkretisht për kantinën tuaj? Viti 2020 ka qenë një vit shumë i veçantë dhe i çuditshëm. Tronditja në shitje për kantinat filloi që në nëntor të vitit 2019 prej tërmetit. Në janar dhe shkurt, pati një rikuperim, pastaj sërish bllokim prej pandemisë. Ne si kantinë punojmë me restorantet dhe dyqanet e verës dhe nuk jemi shumë në supermarket. Pjesa e mbylljes na dëmtoi jashtë mase. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of