Viti i mbrapshte i Bashkise

17/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ekonomia shqiptare rezulton se e mori veten gjatë vitit 2010, pas ngadalësimit të 2009-s, që erdhi si rrjedhojë e goditjes nga kriza ekonomike globale. Rritjen pozitive e dëshmon gjallërimi i eksporteve, konsumi relativisht më i lartë, ecuria më e mirë e mbledhjes së të ardhurave tatimore e doganore në nivel qendror. Për kryeqytetin më të madh në vend, 2010-a nuk ka qenë dhe aq e mbarë, të paktën për Bashkinë e Tiranës. Të dhënat e të ardhurave dhe shpenzimeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of