Viti i tërmetit ishte “i begatë” për sigurimet / Fitimet u rritën, tregu arrin në 2.32% të PBB-së

14/09/2020 12:00 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintVitin e kaluar, tregu i sigurimeve në Shqipëri u përball me fatkeqësi natyrore të paprecedenta që nga ekzistenca e tij. Por, me gjithë tërmetet dhe një rritje modeste me 4% të primeve të sigurimit, statistikat tregojnë që shumica e treguesve kryesorë të tregut u përmirësuan. Totali i aktiveve arriti në 38.8 miliardë lekë, me një rritje prej 23% krahasuar me vitin 2018, sipas të dhënave të publikuara nga Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare (AMF). Aktivet e tregut arritën nivelin e 2.32% […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of