Vizion Plus, sezoni i ri: Krasta Show, 2XL dhe Al Pazar i Llakajt më të shtrenjtët

31/08/2012 12:11 PM 0 komente

Televizioni Vizion Plus ka bërë të ditur tarifat e publicitetit për programet televizive të sezonit të ri shtator-dhjetor 2012. Shfaqja e re Al Pazar, e drejtuar nga humoristi i njohur Agron Llakaj, që braktisi “Milionerin” e Tv Klan, është programi më i shtrenjtë i Vizion Plus, ku një ndërprerje në mes të programit, sipas tarifave zyrtare do të kushtojë 6,600 lekë për sekondë (198 mijë lekë një spot 30 sekonda). Al Pazar është një variete që do të transmetohet ditën e shtunë.   Edhe shfaqja tjetër humoristike, që do të transmetohet të dielën në Vizion Plus, Aparlamenti 2XL ka të njëjtat tarifa zyrtare si Al Pazar prej 6600 lekë/sec, pa ndryshime nga sezoni i kaluar.

Në nivele të ngjashme çmimesh është dhe talk show i Adi Krastës, me 6500 lekë për sekondë.

Më pas vjen programi reality “Nga e Para”, ku një spot në mes të programit do të kushtojë 5200 lekë.

Për programet e tjera tarifat luhaten mesatarisht  nga 1000-2600 lekë për sekondë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of