Vlera dietologjike

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në lëngun e prodhuar të frutave dhe perimeve gjenden pa dyshim të gjithë elementet përbërës të produktit të freskët. Nga ana fiziologjike, këto lëngje paraqesin lëngun qelizor duke larguar të gjitha pjesët e forta dhe të patretshme. Sot lëngjet konsiderohen si ushqim “specifik”. Ato zëvendësojnë 20-30% të ushqimit ditor të njeriut. Te lëngjet, sheqernat ndodhen në trajtën e glukozës dhe fruktozës, dhe kjo është arsyeja që ato asimilohen lehtë prej organizmit të njeriut. Në përgjithësi lëngjet e frutave dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of