Vlera teknologjike

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sipas mënyrës së përgatitjes, lëngjet klasifikohen: 1. transparente, me sheqer ose pa sheqer; 2. jo-transparente, me sheqer ose pa sheqer; 3. të turbullta, të homogjenizuar ose të pahomogjenizuar. Teknologjia e prodhimit të lëngjeve realizon lëngje të thjeshtë vetëm prej një fruti dhe të përzierë prej disa lloje frutash. Lëngjet me perzierje frutash janë më cilësore si nga pikëpamja e shijes, ashtu dhe nga vlera dietetike. Por jo çdo përzierje fruti jep lëngje cilësore. Për të pasur sukses këshillohet që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of