Vlora ne prag te sezonit veror

13/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Artan Gjata Rrjeti hotelerik ne bregdetin e Vlores, nje qytet turistik rreth 135 km nga Tirana, po zgjerohet nga viti ne vit, nderkohe qe standardet e ketij sherbimi kane ardhur duke u permiresuar per pushuesit dhe turistet e huaj, qe zgjedhin kete qytet gjate sezonit veror. Aktualisht, vetem ne pjesen e bregdetit, qe administrohet nga kjo bashki, funksionojne te pakten 31 hotele, ku standardet e sherbimit jane bashkekohore.   Drejtori i Drejtorise se Turizmit, ne Bashkine e Vlores, Ilir Metaj, thote se standardet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of