Vortex, impianti pa helika, që mund të sjellë energjinë e erës në shtëpinë tuaj

29/03/2021 10:57 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Avantazhi kryesor i kësaj teknologjie është reduktimi i ndikimit të saj në mjedis, ai vizual dhe kostot e funksionimit dhe mirëmbajtjes së turbinës   Impiantet eolike prodhojnë energji të pastër. Në Europë, ata sigurojnë 14.7 gigavatë, rreth 16% krahasuar me totalin, e cila do të arrijë në 105 gigavatë në vitet e ardhshme. Pavarësisht se janë një burim i rinovueshëm 100%, kanë probleme. Ato kanë kosto të lartë dhe shëmtojnë peizazhin (rreth 80% është në tokë). Përveç kësaj, helikat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of