Windows Vista ne shqip

12/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Sa mire do te ishte te kishim nje kompjuter qe te flase shqip! A nuk eshte kjo ajo qe te gjithe keni deshiruarr Pas nje pune pothuajse dyvjeçare, tashme eshte perfunduar me sukses lokalizimi i Windows Vista-s ne shqip. Kete e ka arritur Qendra per Edukim dhe Perparim, e cila eshte partner vendas i Microsoft-it ne realizimin e projektit per lokalizimin e Windows Vista ne gjuhen shqipe. Gjate ketij procesi ka pasur nje bashkepunim te mire me Institutin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of