World Wide Web mbush 30 vjeç, si lindi dhe si mund ta përmirësojmë sot

18/03/2019 8:08 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë mars të vitit 1989, Tim Berners-Lee propozon idenë e një platforme për të ndarë përmbajtjet nëpërmjet internetit. Sot, gjysma e popullsisë në botë është e lidhur me internetin   30 vitet e World Wide Web Ishte vetëm një ide. Vizionare, futuriste, por e mirëmenduar dhe projektuar. Një platformë e lirë – demokratike – për të ndarë çfarëdo lloj përmbajtje nëpërmjet internetit. World Wide Web, shpikja revolucionare, ka ndryshuar mënyrën se si ne komunikojmë, mësojmë, blejmë, dëgjojmë muzikë apo shohim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of