Xhepa: Buxheti 2018 nuk e nxit rritjen

06/11/2017 12:46 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintUlja e pragut të TVSH-së në kufirin e xhiros vjetore prej 2 milionë lekësh, nga 5 që është aktualisht, do të rezultojë në një përfshirje në skemën e administrimit të një numri shumë të madh tatimpaguesish, që efektivisht do ta bëjnë skemën joeficiente dhe që më tepër do të prodhojë kosto se sa përfitime ekonomike   Nga pikëpamja e ndikimit që mund të ketë buxheti i vitit të ardhshëm mbi rritjen ekonomike, pritshmëritë duhet të jenë modeste. Situata nuk duket […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of