Zara do të mbyllë 1200 dyqane fizike, investim 1 miliard euro për platformën online

15/06/2020 9:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGjiganti i veshjeve që zotëron Zara-n do të mbyllë të paktën 1200 dyqane në të gjithë botën me një synim të qartë për t’u fokusuar pak më shumë tek kanali i shitjeje online. Inditex, sipas “The Guardian”, do të përthithë dyqanet më të vjetra të brandeve të tjera të kësaj familje si “Bershka”, “Pull and Bear” dhe “Massimo Dutti”. Mbylljet do të përqendrohen kryesisht në Azi dhe në Europë. Pavarësisht kësaj mase, kompania raportoi se nuk do të ketë shkurtim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of